معرفی شرکت

شركت ستارۀ عمران زمین در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۲۵ به صورت شرکت سهامی خاص و سرمایه‌گذاری مستقیم صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها تاسیس گردید و طی شماره ۴۰۲۸۹۰ در ادارۀ ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده و آگهی تأسیس آن در تاريخ ۱۳۹۰/۰۲/۲۶ در روزنامۀ رسمی کشور چاپ شده است.

این شرکت بعنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه صندوق مذکور و به جهت حضور در یکی از بسترهای مهم اقتصادی و سرمایه گذاری کشور ، صنعت ساختمان ، پا به عرصه فعالیت نهاد.. شرکت ستاره عمران زمین با سرمایه ثبت شده ۱۵۰ میلیارد ریال آغاز به کار نمود که طی چندین مرحله با افزایش سرمایه این مبلغ به ۵,۱۴۹ میلیارد ریال رسانده شده است.

شرکت ستاره عمران زمین با پایه گذاری ، تعریف و ثبت برند ” ستاره ” قصد دارد با ارائه کیفیت بالای محصولات و عرضه خدمات نوین ، به عنوان برندی نوظهور در صنعت ساختمان حضور موثری داشته باشد.

انتخاب به عنوان واحد نمونه صنعتی در یازدهمین جشنواره قهرمانان صنعتی ایران و همچنین دریافت نشان رضایت مندی مشتری از انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان  شاهدی بر تلاش مصرانه و هوشمندانه در این مسیر می باشد.

هدف اصلی از تاسیس این شرکت، ارائۀ خدماتی به شرح زیر است:

الف– ایجاد بازوی اجرایی برای اجراء و مدیریت، ساخت و تکمیل املاک متعلق به صندوق بازنشستگی

ب– ورود به یکی از حوزه‌های پر رونق سرمایه‌گذاری (صنعت ساختمان) جهت استفادۀ بهینه از منابع مالی

موضوع فعالیت شرکت طبق مفاد مادۀ ۲ اساسنامه عبارت است از اجرای پروژه‌های ساختمانی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و مشارکت در ساخت، توسعه و تکمیل پروژه‌های ساختمانی و تأسیساتی و صنایع مرتبط با آن‌ها، قبول مشاوره و نظارت فنی و ساخت و ساز املاک، به صورت مدیریت پروژه یا پیمانکاری، به شکل کامل یا مشارکت و مشارکت در سهام شرکت‌های ساختمانی و انبوه‌ساز و تسهیلات از بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری برای انجام امور مربوط به موضوع شرکت، خرید سهام برای شرکت و نگهداری منابع در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به ‌منظور استفادۀ بهینه از منابع آزاد شرکت، واردات و صادرات کلیۀ مواد اولیه، مصالح و ماشین‌آلاتی که با صنعت ساختمان ارتباط دارد، انجام کلیۀ امور تجاری مربوط به صنعت ساختمان در داخل کشور، ایجاد مراکز تولید مصالح ساختمانی در قالب کارگاه یا کارخانه و در راستای استراتژی‌های صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها.

شرکت ستارۀ عمران زمین تاکنون ۸ پروژه خود را با زیربنای ناخالص ۷۲.۲۱۹ مترمربع به پایان رسانده است (پروژه ستاره توانیر ۳,۶۰۴ مترمربع، پروژه رسالت ۱,۳۲۵ مترمربع، پروژه ستاره وزراء ۱۱,۱۳۱ مترمربع، پروژه ستاره گلستان ۹,۶۴۷ مترمربع، پروژه ستاره ولنجک ۱۸,۸۵۲مترمربع، پروژه ستاره رهام ۴,۳۳۸ مترمربع، پروژه ستاره پیروز ۲,۱۰۴ مترمربع، پروژه ستاره سرو  ۲۱,۲۱۸مترمربع ) .

شرکت هم اکنون ۴ پروژه با زیربنای ناخالص ۷۱,۷۰۸ در مرحله اجرا و دردست احداث دارد ( پروژه ستاره جردن با زیربنای ۴۰,۸۱۷ مترمربع، پروژه ستاره صبا با زیربنای ناخالص۹,۸۹۲ مترمربع ، مدیریت طرح و بازطراحی و اجرا پروژه ساختمان ایتالیا  با زیربنای ۶,۰۱۹ مترمربع ) . همچنین پروژه ستاره پونک ۱ با زیربنای ناخالص ۱۴,۹۸۰ مترمربع ( زیربنای مفید مسکونی ۸,۰۸۷ مترمربع ) که طی تعهدات آکچوریه از املاک بانک ملی ایران به این شرکت انتقال پیدا کرد و شرکت قصد دارد پس از اصلاحات و بازطراحی و رفع نقص ، تعداد ۶۲ واحد پروژه فوق الذکر را به فروش برساند.

در حال حاضر پروژه ستاره دریا با زیربنای ۱۵,۳۷۲ مترمربع در مرحله حل مشکل کاربری و اضافه شدن این پروژه ها به پروژه های ساختمانی شرکت میباشد .

شرکت با هدف خلق ارزش برای ذینفعان، قصد دارد محصولات و خدمات خود را توسعه بخشیده و با بررسی نیازهای کوتاه مدت و بلند مدت نسبت به ارتقاء سبد محصولات و خدمات اقدام نماید.شرکت ستاره عمران زمین همواره تلاش خود را بعنوان بازوی فنی صندوق بازنشستگی کارکنان بانكها جهت تحقق برنامه افزایش سهم دارایی ملکی در پرتفوی دارایی های صندوق نموده است.